مرکز داوری اتاق یزد

مرکز داوری اتاق بازرگانی یزد

مرکز داوری اتاق بازرگانی یزد بر اساس قانون تشکیل اتاق بازرگانی با هدف خدمت به تجار یزدی ایجاد شده است. طبق قانون، یکی از وظایف اتاق بازرگانی ایران، حکمیت در مسایل بازرگانی داخلی و خارجی  اعضای اتاق و سایر متقاضیان از طریق تشکیل یک مرکز داوری است. مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران، در سال 1380 تاسیس و نخستین سازمان داوری رسمی کشور است که از حمایت قانونی برخوردار میباشد.

بمنظور کاهش مراجعات به مراجع قضایی، حفظ منزلت و شأن اعضای اتاق و حل اختلافات فیمابین اعضا و اشخاص ثالث در روابط تجاری داخلی و بین المللی، دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، کشاورزی  یزد امکان خدمت رسانی به اعضای محترم در این خصوص فراهم گردید.

برای دسترسی به جزییات بیشتر از بخش های زیر استفاده کنید.

 

دسترسی به بخش ها

جهت دسترسی به گزینه های مورد نظر روی آیکون مربوطه کلیک کنید.

پرسش های متداول

پرسش های متداول درباره مرکز داوری در زیر لیست شده است.

در چه صورتی مرکز داوری اتاق یزد میتواند به عنوان مرجع در دعاوی تجار دخالت کند؟

در مواردی که طرفین قصد دارند به داوری مرکز مراجعه نمایند، می‌توانند از متن ذیل که به عنوان شرط داوری تهیه شده استفاده نمایند: “کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ ،خاتمه قرارداد، نقض عهد، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق ایران دفتر کرمان ارجاع می گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آئین داوری آن مرکز بر اساس مقررات حاکم و عرف تجاری بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. شرط داوری حاضر، موافقتنامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.”

برای جزییات بیشتر روی لینک کلیک کنید

هزینه داوری چقدر است؟ | محاسبه آنلاین تعرفه داوری

هزینه های اداری و حق الزحمه های داور یا داوران از طریق لینک زیر قابل محاسبه است

https://arbitration.ir/arbitration/arbitration-costs/