تاریخ انتشار: ۹ آذر, ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۷ کد خبر: 2112
ئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد در شورای گفتگوی دلت و بخش خصوصی استان یزد که با حضور وزیرکشور برگزار شد
رئیس اتاق بازرگانی یزد:

دولت، چالش های ارزی صادرکنندگان را حل کند | سیاست انقباضی بانک ها، تولیدکنندگان را دچار بحران کرده است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد در شورای گفتگوی دلت و بخش خصوصی استان یزد که با حضور وزیرکشور برگزار شد اظهار داشت: سیاست انقباظی بانک ها به شدت در حال اجرا است و این موضوع واحدهای تولیدی را در زمینه نقدینگی دچار مشکل زیادی کرده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یزد، مجتبی دستمالچیان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد که با حضور وزیرکشور برگزار شد در سخنانی با اشاره به چالش های سرمایه گذاری استان یزد اظهار کرد: تعیین سیاست های ارزی کشور به بانک مرکزی منتقل شده که در این زمینه باعث ایجاد مشکلاتی برای صادر کنندگان شده است و متاسفانه راه دسترسی دقیقی نیز مشخص نیست.

وی افزود: موضوع تخصیص ارز برای واحدهای تولیدی نیز بخشی از کار به بانک مرکزی انتقال یافته است که روند آن بسیار طولانی بوده و به یک مشکل اساسی برای واحدهای تولیدی و صادرکنندگان تبدیل شده است.موضوع دیگر در زمینه ارز، تعهد بازگشت ارز است که درخواست داریم دولت یکبار برای همیشه این مشکل را حل کند.

دستمالچیان با تاکید بر اینکه در استان یزد کارت بازرگانی حدود 80 واحد تولیدی مسدود شده است، تصریح کرد: دراین زمینه درخواست داریم که اختیارات استانداران افزایش یابد و انها با شناختی که از واحدهای تولیدی دارند، نسبت به تصمیم گیری درباره آن اقدام کنند. سیاست انقباظی بانک ها به شدت در حال اجرا است و این موضوع واحدهای تولیدی را در زمینه نقدینگی دچار مشکل زیادی کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی یزد با تقدیر از عملکرد استاندار یزد در حوزه پیگیری مشکلات بخش خصوصی استان، گفت: استان یزد یک استان صنعتی و معدنی است، در این زمینه درخواست سهم منابع ملی تسهیلات تبصره ای در استان یزد به صورت ویژه افزایش یابد. همچنین باید فکری برای اصلاح و نوسازی خط واحدهای تولیدی کرد تا بتوان امیدوار به سرپا ماندن این واحدها باشیم در غیراینصورت در آینده نزدیک در این حوزه دچار بحران خواهیم شد.

 

 

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.