تاریخ انتشار: ۹ شهریور, ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۱ کد خبر: 100
دومین جلسه کمیسیون پول، سرمایه، مالیات و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی یزد:

اتاق بازرگانی یزد پیگیر راه اندازی شرکت تأمین سرمایه برای استان

اعضای اعضای کمیسیون پول، سرمایه، مالیات و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی یزد در نشستی هم اندیشی پیرامون موضوع تشکیل شرکت تامین سرمایه در استان با توجه به مجوز صادره از سازمان بورس گفتگو و تبادل نظر گردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یزد، دومین جلسه کمیسیون پول، سرمایه، مالیات و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی یزد، تشکیل به هم اندیشی برای تأسیس شرکت تامین سرمایه در استان اختصاص یافت که در این نشست پیشنهادات اعضا مبنی بر تشکیل شرکت سهامی عام و پذیره نویسی تایید شد.
رئیس اتاق بازرگانی یزد در این نشست با اشاره به لزوم اصلاح نقش کمرنگ بورس در تامین مالی بخش تولید اظهار داشت: بازار سرمایه باید نقش خود که تامین منابع مالی بنگاه‌های اقتصادی است را ایفا کند اما این نقش تاکنون در استان بسیارر کم رنگ بوده است و شرکت تأمین سرمایه، ابزار مناسبی برای بهبود این وضعیت می‌باشد.
مجتبی دستمالچیان با بیان اینکه در سال های اخیر چالش‌های بخش خصوصی برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها افزایش داشته و باید روش های نوین تامین سرمایه را انتخاب کرد افزود: حضور بخش خصوصی و بنگاه‌های تولیدی در بدنه اقتصاد بسیار پُررنگ است و اگر متولیان امر به دنبال افزایش جایگاه و حضور بخش خصوصی در بازار سرمایه هستند، استان یزد و تولیدکنندگان یزدی این ظرفیت و آمادگی را دارند.
گفتنی است در این نشست مقرر شد شورای راهبری متشکله از اعضای اتاق و فعالان صنعتی برای پیگیری و رایزنی تشکیل شرکت تأمین سرمایه شکل بگیرد.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.