تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور, ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۳ کد خبر: 73

امیرجلیلی، رئیس کمیسیون آپفن اتاق بازرگانی یزد: فناوری زمانی معنا پیدا میکند که بهره وری را افزایش دهد

سومین جلسه کمیسیون آموزش، پژوهش، فناوری و نوآورای (آپفن) اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد روز سه شنبه در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی یزدبا حضورجمعی از دانشگاهیان و صنعتگران برگزار شد.

دکتر غضنفر امیرجلیلی رئیس کمیسیون آپفن، در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حضار، مسئله ی آموزش را بسیار حائز اهمیت برشمرد و تأکید کرد: دوره های آموزشی مورد نیاز صنعت یکی از دستور کارهای کمیسیون آپفن اتاق است و تاکنون بالغ بر ۱۵دوره آموزشی در این خصوص در اتاق برگزار شده است

نایب رئیس اتاق بازرگانی یزد افزود: در حوزه ی فناوری و نوآوری، مسئله این است که چگونه می توانیم صنایع را فناور کنیم. فناوری و نوآوری در صنعت  زمانی معنا پیدا می کند که به تولید بهتر کمک کندو بهره وری را افرایش دهد‌.

وی گفت: در صنایع خصوصا صنایع بزرگ، راه اندازی و استقرارواحدهای R&D با کمک دانشگاه‌ها ضروری وکارامد است و اتاق می تواند پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه باشد تا این تعامل و همکاری تسهیل شود.

دکتر امیرجلیلی تاکید کرد: یکی از اقدامات موثر در این زمینه، می تواند سوق دادن پایان نامه های دانشگاهیان به سمت نیازهای صنعت و در جهت حل مسائل و مشکلات صنعت و پویایی پژوهش های کاربردی در دانشگاه‌ها باشد.

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش، فناوری و نوآورای (آپفن) اتاق بازرگانی یزد، بورسیه شغلی دانشجویان که از سال گذشته با استقبال ارزشمند دانشگاه یزد و با تلاش بنیاد نخبگان و حمایت اتاق بازرگانی یزد و همراهی  خوب  صنعتگران  در یزد کلید خورد و امسال در برخی دیگر استان‌ها اجراگردید را دستاوردی مهم درراستای تعامل واقعی صنعت و دانشگاه برشمرد ‌واظهار امیدواری کرد این طرح در کشور فراگیر شود .

در این جلسه حاضرین به به بیان نظرات خود در خصوص اهداف این کمیسیون  پرداخته و ویژگیهای قانون جهش تولید دانش بنیان  درراستای تشویق صنعتگران در بهره برداری از آن به بحث گذاشته شد.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.