تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۵۷ کد خبر: 718

چهل و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان

چهل و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با محوریت بررسی مشکلات نیروگاه های کوچک و تولید پراکنده صبح چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه با حضور استاندار، معاون اقتصادی استانداری، مدیران عامل شرکت توزیع و برق منطقه‌ای یزد و فعالان این حوزه در محل اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان یزد برگزار مصوب شد کمیته‌ای فنی برای حل مشکلات نیروگاه‌های تولید پراکنده برق در استان تشکیل شود.

بهبود رضایت فعالان اقتصادی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال ۹۸

محمدرضا قمی رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد با بیان اینکه طبق ماده ۴ قانون بهبود فضای کسب و کار یکی از وظایف اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه های اجرایی در ارتباط با فضای کسب و کار است، گفت: بر اساس این گزارش که برای تصمیم گیری و بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور در اختیار سیاست‌گذاران قرار می‌گیرد در مجموع ۴۴ دستگاه اصلی و فرعی اجرایی در کل کشور وجود دارد که به تبع آنها در استانها هم به صورت ادارات کل و یا سازمان های ذیربط فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: گزارش عملکرد سال ۹۸ این دستگاه‌ها در مقایسه با سال ۹۷ نشان می‌دهد طبق نتایج طرح ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی مرتبط با محیط کسب و کار شاخص ملی در کل کشور ۴.۴۷ است که از بهبود رضایت فعالان اقتصادی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ که این شاخص ۵.۲۰ بوده است، حکایت دارد.

قمی با اعلام اینکه در سال ۹۸ فعالیان اقتصادی مشارکت کننده در این طرح از سه دستگاه سازمان بهزیستی، استاندارد ایران و وزارت گردشگری بیشترین رضایت و از سه دستگاه بانک مرکزی، شهرداری و سازمان تامین اجتماعی کمترین رضایت را داشته‌اند، اظهار داشت: بر اساس یافته های این طرح دستگاه‌های اجرایی در سه استان خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و یزد بیشترین رضایت فعالان اقتصادی را جلب نموده‌اند و در مقابل سه استان تهران، خراسان شمالی و اصفهان کمترین رضایت را به خود اختصاص داده اند. میزان رضایت فعال اقتصادی از عملکرد دستگاههای اجرایی در بخش کشاورزی در مقایسه با بخش های خدمات و صنعت بهتر ارزیابی شده است.

اعضای اتاق‌های اصناف تعاون و بازرگانی بیشترین رضایت را از دستگاههای اجرایی داشتند

وی با اشاره به اینکه در بین اعضای اتاق های سه گانه کشور اعضای اتاق‌های اصناف، تعاون و بازرگانی به ترتیب بیشترین میزان رضایت از عملکرد دستگاه‌های اجرایی را اعلام نمودند، خاطر نشان کرد: از بین ۴۴ دستگاه اجرایی سه دستگاه سازمان انرژی اتمی، مرکز آمار و سازمان بهزیستی به ترتیب دارای کمترین ارتباط کاری و سه دستگاه بانکهای دولتی، سازمان امور مالیاتی و وزارت صمت بیشترین ارتباط کاری را به ثبت رساندند.

رتبه برتر دستگاه های اجرایی استان در سرفصل‌های مهم فضای کسب و کار

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان یزد افزود: در شاخص استانی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ۴ سرفصل مهم سهولت فرایندهای اداری و سرعت در ارائه خدمات، رتبه یزد ۴.۱۵ بوده که میانگین کشوری ۴.۴۷ است. رتبه کیفیت رسیدگی به درخواست های قانونی مراجعان رتبه یزد ۴.۳۰، نحوه رفتار فعالان اقتصادی و تکریم ارباب رجوع ۳.۹۸ و شفافیت اطلاع‌رسانی در زمینه ارائه خدمات ۴.۵۴ است در حالی که میانگین کشوری ۵.۳۰ بوده است.

وی با تقدیر از استاندار و مجموعه مدیران استان به نمایندگی از فعالان اقتصادی گفت: در مجموع فعالین اقتصادی یزد در سال ۱۳۹۸ نسبت به کل کشور رضایت بیشتری از دستگاه های اجرایی داشته‌اند که این مهم محصول فعالیت استاندار و بقیه مدیران استان است.

 

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.