تاریخ انتشار: ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۸ کد خبر: 690

دیدار سفیر اوکراین با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یزد

سرگی بوردیلیاک سفیر اوکراین در ایران با هیات نمایندگان اتاق یزد دیدار کرد.

برنامه ریزی برای سفر هیات تجاری، و همچنین مذاکره بر سر همکاریها از مهمترین مسائل مطرح شده در این دیدار بود.

محمدرضا قمی رئیس اتاق یزد میزبان سفیر اوکراین بود .

رئیس اتاق بازرگانی یزد در این دیدار با اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه تعاملات اقتصادی میان یزد و اوکراین به بهره گیری از پتانسیل های مشترک در شکل دهی به حلقه روابط اقتصادی تاکید کرد. قمی با تاکید بر اهمیت توسعه همکاری های بین دو کشور توضیح داد:

این جنس همکاری ها به بهره برداری بهتر از ظرفیت های منطقه ای دو کشور منجر خواهد شد. استان یزد یکی از استانهای توانمند کشورمان است که دارای پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی است او با اشاره به ظرفیت های صنعتی و معدنی یزد عنوان کرد برای توسعه همکاری ها و گفت و گو و تعامل بیشتر نیاز داریم، در این راستا با تبادل هیات های اقتصادی می توانیم این مهم را شتاب دهیم.

سرگی بوردیلیاک سفیر اوکراین نیز با تقدیر از میزبانی اتاق یزد ضمن استقبال از توسعه همکاری ها در سطح استانی تاکید کرد که در اوکراین اتاق های بازرگانی فعال اند که میتوانند با توجه به ظرفیت هایشان با استان یزد ارتباط برقرار کنند.

سرگی بوردیلیاکمتذکر شد که اگر به دنبال توسعه تعامل اقتصادی هستیم و میخواهیم که گام های موثر در این رابطه برداشته شود که باید فعالانه حرکت کنیم و به حرف بسنده نشود. درادامه جلسه با پرسش و پاسخ بین هیات نمایندگان و سفیر محترم اوکراین پایان یافت.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.