تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹ کد خبر: 617

صحبت های ریاست اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یزد در بیست و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد گفت: صادرات استان یزد در سال گذشته به ۴۷۰ میلیون دلار رسید

محمدرضا قمی در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان یزد اظهار داشت: در پایان سال 95 دو تصمیم مهم و اثرگذار در سطح کشور برای واحدهای تولیدی گرفته شد و لازم است که مسئولان نسبت به این مصوبه و اجرایی شدن کامل آن تاکید داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در 13 اسفند است که در آن به سازمان‌های امور مالیاتی کل کشور تکلیف شد که اظهارنامه مالیاتی واحدهای کوچک در رابطه با عملکرد سال 95 را بپذیرند و مطلقا از صدور برگ تشخیص پرهیز نموده و بر اساس خود اظهاری عمل کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد مطلب بعدی در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی است که همیشه فعالان اقتصادی در ارتباط با این موضوع مشکل داشتند.

قمی خاطرنشان کرد: دومین مصوبه هم مربوط به بخش نامه‌ای است که از طرف رئیس سازمان تامین اجتماعی به تمام سازمان‌های استان‌ها ابلاغ شد که بازرسی دفاتر شرکت‌ها و موسسات به ویژه تولیدی فقط تا یک سال قبل امکان‌پذیر است در صورتی که تا پیش از این تا 10 سال بود.

وی عنوان کرد: جدا کردن حقوق و دستمزد از دیگر خدمات یکی دیگر از مصوبات این شورا بود به گونه‌ای که الان قسمت ماشین‌آلات و خدمات از دستمزد جدا شده و مالیات واحدهای تولیدی کاهش پیدا کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد در سال 95 رقم صادرات استان نزدیک به 470 میلیون دلار بوده که به نسبت عملکرد کل کشور مثبت بوده است، واردات استان هم نزدیک به 115 میلیون دلار بوده که بیشتر به قطعات و ماشین آلات مربوط می شود.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.