تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰ کد خبر: 551

مواد خام جهت راه‌اندازی صنایع استراتژیک، نیاز فوری سوریه

رئیس اتاق صنایع دمشق در حاشیه همایش تجاری ایران و سوریه که صبح 11 اردیبهشت ماه 1398  در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد اعلام کرد: نیاز فوری سوریه به مواد خام برای راه‌اندازی صنایع استراتژیک است.

 ثامر الدبس،  گفت: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا متوجه هر دو کشور ایران و سوریه است، دو طرف می‌توانند با همکاری در زمینه صنعت، زمینه را برای توسعه همکاری‌های اقتصادی دوجانبه فراهم کنند. در واقع ایران و سوریه می‌توانند ریه‌های تنفسی برای هم باشند.

 الدبس با اشاره به روابط خوب سیاسی میان ایران و سوریه گفت که بخش خصوصی در دو کشور باید برای همکاری بیشتر گام‌های اساسی بر دارند.

رئیس اتاق صنایع دمشق که برای نخستین بار به ایران سفر می‌کند، با اشاره به سفر هیات تجاری سوریه‌‌ به تهران گفت: هدف مطرح کردن مشکلات موجود بر سر راه همکاری‌های اقتصادی دوجانبه بوده است و در ملاقات‌هایی که با مسئولان گمرک و وزارت صنعت ایران تجارت داشته‌ایم، نتایج خوبی هم حاصل شده است.

ثامر الدبس نیاز فوری سوریه را مواد خام برای راه‌اندازی صنایع استراتژیک دانست و گفت: ایران دارای زیرساخت صنعتی قدرتمندی است و پیشنهاد مشخص ما به بخش خصوصی ایران راه‌اندازی شرکت‌های مشترک در حوزه صنایع استراتژیک است.

حجم تجارت ایران و سوریه در حال حاضر حدود 550 میلیون دلار است و دو کشور به دنبال افزایش مبادلات تا 3 میلیارد دلار در سال هستند.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.