تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۷ کد خبر: 543

دعوت دوباره از موسسات، تشکل‌ها و شرکت‌های رتبه‌بندی برای ثبت‌نام

مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران از ابتدای سال 1396 کار خود را شروع کرده است؛ این مرکز بر اساس شاخص‌های کمی می‌خواهد اعتبار بنگاه‌ها را مشخص کند. کارایی رتبه‌بندی بنگاه‌ها در مراجعه آن‌ها به بانک‌ها و میزان اعتبار بیمه، حمایت دولت از بنگاه‌ها، گمرک و مالیات مورداستفاده خواهد بود. اگر قبل از این گفته می‌شد که جایگاه و اعتبار بنگاه‌های اقتصادی واقعی مشخص نیست؛ امروز مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران همان ابزاری را در اختیار قرار می‌دهد که می‌خواهد بر اساس شاخص‌های کمی بنگاه واقعی را از بنگاه‌های غیرواقعی تمیز دهد و اعتبار این بنگاه‌ها مشخص شود.

امین‌الله فرهادی، رئیس مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران اعلام کرد موسسات و شرکت‌های رتبه‌بندی از فرصت باقیمانده برای درخواست مجوز استفاده کنند.

فرهادی تاکید کرد که موسسات و شرکت‌های رتبه‌بندی از فرصت باقیمانده تا 30 فروردین استفاده نموده و مدارک خود را به مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران ارسال نمایند.

بر اساس تصمیم قطعی اتاق ایران و ضرورت‌های قانونی و نیازهای اقتصادی و همچنین ایجاد بستر حمایت از فعالان اقتصادی کشور، مرکز ملی رتبه‌بندی شکل گرفته است.

در سال 1396 همه عناصر و ارکان مرکز ملی رتبه‌بندی طراحی و استقرار یافته است. سال 1397 سال ورود برنامه اجرایی رتبه‌بندی است؛ یعنی سال راهبری موسسات رتبه‌بندی و ارزیابی شرکت‌ها برای شفافیت، رقابت‌پذیری و بسترسازی لازم به همراه دولت جهت حمایت از فعالان اقتصادی است.

در آخرین گام از مرحله استقرار ساختار مرکز ملی رتبه‌بندی دو بار آگهی عمومی فراخوان از موسسات رتبه‌بندی صورت گرفته است تا برای احراز صلاحیت و کسب مجوز اقدام کنند. در این رابطه تعداد قابل‌توجهی تقاضا به مرکز رسیده است که در دست اقدام است.

او تصریح کرد: این کار یک کار بزرگ و به بیان دیگر بازار بزرگ است، جامعه هدف رتبه‌بندی بر اساس تکالیف قانونی همه فعالان حقیقی و حقوقی کشور هستند که تنها 50 هزار نفر آنان از اعضای محترم اتاق ایران هستند که سالانه باید ارزیابی شوند و طبیعی است. این حجم عملیات رتبه‌بندی نشان دهنده بزرگی کار و بازار موسسات رتبه‌بندی است.

با وجود اینکه تعداد قابل‌توجهی از موسسات برای دریافت گواهینامه رتبه‌بندی اقدام کرده‌اند تاکید می‌شود سایر موسسات توانمند از فرصت باقیمانده که تا 30 فروردین است استفاده نمایند و تقاضای خود را به مرکز ارسال کنند. در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز ملی رتبه‌بندی به نشانی www.nrc-ic.ir  و راهنمایی‌های لازم که در این زمینه صورت گرفته است، مراجعه کنند

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.