تاریخ انتشار: ۳ دی, ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۴ کد خبر: 2409
همایش مدیران روابط عمومی اتاق‌های سراسر کشور:

شبکه روابط عمومی بخش خصوصی، صدای قوی‌تری برای فعالان اقتصادی باشد

مدیران روابط عمومی اتاق‌های سراسر کشور، در یک همایش دو روزه در تهران، زمینه تشکیل یک شبکه منسجم اطلاع‌رسانی و ارتباطات در اتاق ایران را با هدف ایجاد یک‌صدایی در بخش خصوصی، پایه‌ریزی کردند.

مدیران روابط عمومی اتاق‌های سراسر کشور، در یک همایش دو روزه در تهران دور هم جمع شدند تا علاوه بر دیداری نزدیک با رئیس و هیات رئیسه اتاق ایران و بررسی مسائل موجود، زمینه تشکیل یک شبکه منسجم اطلاع‌رسانی و ارتباطات در اتاق ایران را با هدف ایجاد یک‌صدایی در بخش خصوصی، پایه‌ریزی کنند.

بخش اول از این همایش دو روزه به دیدار با هیات رئیسه اتاق ایران گذشت و مدیران روابط عمومی اتاق‌های سراسر کشور در نشستی با حسین سلاح ورزی رئیس اتاق ایران، کیوان کاشفی و عبدالله مهاجر دارابی اعضای هیات رئیسه اتاق، ساسان شاه ویسی دبیرکل اتاق ایران و محمدعلی کریمی مشاور رسانه و ارتباطات رئیس اتاق ایران به بیان دیدگاه‌ها و مسائل پیش روی خود پرداختند.

مدیران روابط عمومی 34 اتاق کشور از جمله سیدمحسن محقق از اتاق یاسوج، مصطفی درویشی از اتاق تهران، توحید ملکی از اتاق گرگان، حبیب الله صندوقدار از اتاق سمنان، فرزاد نارویی از اتاق زاهدان، پرنیا مرشد سلوک از اتاق اراک، محمد جعفری از اتاق اردبیل، ساسان نیک‌رفتار خیابانی از اتاق تبریز، علی غیور از اتاق ارومیه، محمدرضا خرمی از اتاق کرج، احمد ریاحی دهکردی از اتاق شهرکرد، میعاد مهندسی از اتاق بوشهر، عباداله کرم خانی از اتاق ایلام، محمدعلی جمشیدی از اتاق کرمان، مجید حسین بالدران از اتاق قزوین، فاطمه هاشمی نیک از اتاق شیراز، سیدعلی میرمحمدی از اتاق قم، سیدمنصور مدنی از اتاق همدان، احسان بینا از اتاق آبادان، فاطمه برزگر از اتاق بجنورد، محمدرضا حسنی از اتاق زنجان، فرید کاظمی از اتاق کرمانشاه، کمال هلالی مطلق از اتاق خرمشهر، حمید مرادی از اتاق اصفهان، علی عبدالخانی از اتاق اهواز، مهدی زمان زاده نصرآبادی از اتاق یزد، وحید طاهری از اتاق رشت، ریحانه اکبری از اتاق بیرجند، فاطمه آستانی از اتاق مشهد، هژیر مرادی و فرهاد امین پناه از اتاق سنندج، فاطمه حجت نژاد از اتاق اهواز و فاطمه اکرمی از اتاق کاشان در این همایش حضور داشتند.

ضرورت تأمین زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز روابط عمومی‌ها، ضرورت ارتقاء جایگاه روابط عمومی‌ها در ساختار اداری اتاق‌ها، پرهیز از عملکردهای جزیره‌ای، لزوم برگزاری آموزش‌های دوره‌ای و مشخص و تأمین بودجه تفکیک‌شده و منظم برای روابط عمومی اتاق‌ها، از جمله مهم‌ترین نکات مورد تأکید مدیران روابط عمومی اتاق‌های سراسر کشور بود.

در ادامه نوبت به سخنان رئیس و هیات رئیسه اتاق ایران رسید. نکته مورد تأکید در سخنان حسین سلاح ورزی رئیس اتاق ایران، ایجاد سازوکاری برای رسیدن به صدای واحد در بخش خصوصی بود. از نگاه او، موفقیت اتاق ایران در پیگیری مأموریت‌های قانونی خود، منوط به داشتن صدای واحد است و برخورداری از صدای واحد نیز وابسته به عملکرد درست روابط عمومی‌های اتاق‌های سراسر کشور است.

به گفته رئیس اتاق ایران، با تشکیل شبکه‌ای از روابط عمومی‌های اتاق‌های سراسر کشور می‌توان در موضوعات مهم برای بخش خصوصی هماهنگ عمل کرده و وظایف هر یک از روابط عمومی‌ها را در راستای تحقق این موضوعات، تعریف کنیم.

او همچنین پیشنهاد برگزاری جشنواره سالیانه در حوزه ارتباطات را با هدف معرفی و تجلیل از اقدام‌های حرفه‌ای و اثرگذار در این بخش، مطرح کرد.

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران هم معتقد بود اگرچه روابط عمومی‌های اتاق‌های سراسر کشور در رویکرد منطقه‌ای موفق عمل کرده‌اند، اما عملکرد آن‌ها با رویکرد ملی، نیازمند تقویت بیشتر است. تأکید او هم بر این نکته بود که اگر در رابطه با موضوعات مهم ملی هماهنگ عمل کنیم، قدرت تأثیرگذاری و توان چانه‌زنی ما در جامعه و حاکمیت افزایش خواهد یافت.

عبدالله مهاجر دارابی، عضو دیگر هیات رئیسه اتاق ایران، هم صیانت از جایگاه بخش خصوصی را وابسته به عملکرد مطلوب روابط عمومی‌ها دانست و گفت که هیات رئیسه اتاق ایران در دوره دهم از هیچ اقدامی برای تقویت این بخش دریغ نخواهد کرد.

ساسان شاه ویسی، دبیرکل اتاق ایران، هم یادآوری کرد که اگر سازوکار روابط عمومی و اطلاع‌رسانی در یک مجموعه به خوبی عمل نکند، به ضد خود تبدیل شده و نمی‌تواند چهره درست و واقعی سازمان را به نمایش بگذارد. تأکید او بر این نکته بود که روابط عمومی‌ها هم باید در قالب سند تقسیم‌کار ملی، نقش و جایگاه خود را پیدا کنند.

تأکید محمدعلی کریمی، مشاور رسانه و ارتباطات رئیس اتاق ایران هم بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اتاق، تجهیز مهارتی، سرمایه‌ای و سخت‌افزاری روابط عمومی‌ها و همچنین ارتقا جایگاه حوزه ارتباطات در ساختار اتاق‌ها، به عنوان پیش‌نیاز ایجاد یک‌صدایی در بخش خصوصی بود. او همچنین گفت: مهم‌ترین دارایی اتاق، شبکه‌ای از فعالان اقتصادی بخش خصوصی در سراسر کشور است. استان‌ها قلب تپنده اتاق ایران هستند و همه آن‌ها نقش مهمی در روشنگری و ارائه تصویر واقعی از بخش خصوصی به افکار عمومی و  حاکمیت دارند.

بخش دوم این همایش در روز اول، به برگزاری دوره آموزشی عکاسی و خبرنویسی اختصاص داشت. نادر داودی مدرس عکاسی، به آموزش عکاسی خبری، مستند و موبایل پرداخت و علیرضا کتابدار مدرس روزنامه‌نگاری، آموزش الگوی خبرنویسی مطلوب را برای شرکت‌کنندگان ارائه داد.

در روز دوم و بخش پایانی این همایش هم، مدیران روابط عمومی اتاق‌های سراسر کشور به بازدید از کارخانه نوآوری آزادی رفتند. این کارخانه به عنوان اولین شعبه پارک فناوری پردیس در مساحت 18 هزار و پانصد مترمربع در غرب تهران ایجاد شده و شامل 10 سوله و یک بخش مرکزی تحت عنوان ساختمان U است. سوله‌های 10 گانه این کارخانه نوآوری توسط شرکت‌های بخش خصوصی تبدیل به یک شتاب‌دهنده یا مرکز نوآوری شده‌اند که این امر فرصت مناسبی برای استفاده گروه‌های استارت‌آپی از امکانات آن ایجاد کرده است.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.