تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد, ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۳ کد خبر: 739

گزارش برگزاری پنجاه و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان

 پنجاه و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد،صبح روز چهارشنبه برابر با 26 خردادماه 1400 در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یزد برگزار شد

محمدعلی طالبی ،استاندار یزد، در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یزد برگزار شد، به تعامل قابل توجه دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: فضای بسیار خوبی در استان به خصوص در حوزه ارتباط با بخش خصوصی شکل گرفته است و مدیران غیربومی و مدیران بومی پا به کار در عرصه فعالیت نیز وجود دارند که تعامل خوبی را در استان ایجاد کرده‌اند.
وی به رفع تمام مسائل و مشکلاتی که در حیطه اختیارات استان قابل حل بوده است، اشاره کرد و گفت: تاکنون موردی از معضل و چالش قابل حل در استان وجود نداشته که نسبت به رفع آن اقدام نشود و در این مسیر، اهتمام دستگاه‌های مدیران اجرایی و حمایت قابل توجه دستگاه‌های امنیتی و قضایی را داریم

طالبی با اشاره به سبقه فعالیت ۲۰ ساله خود در عرصه دولت گفت: چنین تعاملی در استان، خصوصا در بین دستگاه‌های بازرسی و قضایی را در سنوات گذشته به خاطر نمی‌آورم.
استاندار یزد خطاب به دولت آینده تصریح کرد: هر دولتی که شکل می‌گیرد، باید بتواند در استان یزد همدلی‌ها و هماهنگی‌ها را به عنوان برند حفظ کند و هر کسی در هر منصبی باید فعالیت خود را به گونه‌ای داشته باشد که فضای همدلی در استان بر همه تعاملات و تمایلات غلبه کند.
وی خاطرنشان کرد: با این وجود میتواند در کنار مشکلاتی که کشور با آن روبروست فضایی متفاوت در کنار بخش خصوصی داشته و در وضعیت موجود، طعم شرایط بهتری را چشید

طالبی در این نشست که پیرامون مسائل اتباع بیگانه و بعضا اتباع ایرانی در حوزه اشتغال مطرح بود، در خصوص انتصاب برخی از مدیران غیربومی تصریح کرد: در برخی از نقاط، فضایی به وجود آمد که مخالف انتصاب مدیران غیربومی بود اما ما بنای خود را بر تجارب و شایستگی گذاشتیم و از انتضاب مدیران غیربومی بسیار خوب، کارگشا، پیگیر، جدی و در تلاش دریغ نکردیم.
استاندار یزد در مورد این دیدگاه تصریح کرد: بعضا تصور این نباشد که ما صرفا در انتصاب مدیران غیربومی، صرفا تصمیم وزارت خانه معیار است بلکه در مواردی نیز با انتصاب برخی از مدیران غیربومی هم مخالفت‌هایی داشتیم و نپذیرفتیم

محمدرضا قمی ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد ، برای انتخابات پیش رو آرزوی موفقیت و پیروزی در برطرف نمودن مشکلات صنعت، تولید و خدمات داشت.
وی به طرح موضوع و مشکلات توسط مسئولین و اثرات مستقیم آن در روند بازار و کسب و کارها اشاره کرد و همچنین پیرامون اثرات مخرب مشکلات انرژی های برق و آب که توسط مردم و دولت و تریبون های مختلف مطرح شده صحبت نمود و از مسئولین درخواست مساعدت جهت رفع این مشکل را داشت.
آقای قمی انتخابات دوره سیزدهم و قطعی برق را یکی از دلایل رکود اصلی عنوان نمود .
ایشان در ادامه صحبت های خود از کاهش چشمگیر قیمت فولاد در جهان و نتیجه بالعکس در کشور ما یعنی روند افزایشی آن صحبت کرد و اضافه نمود این افزایش در حالی است که با رکود فعلی بازار و توقف طرح های عمرانی در کشور توقع کاهش قیمت نیز هست. وی این افزایش قیمت را غیر واقعی و علت را دخالت سرمایه گذاران و دلالان دانست و از مسئوولین درخواست رسیدگی به این موضوع را نیز داشت.

ریاست اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یزد و دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، موضوع جلسه را بررسی مشکلات اصناف عنوان داشتند و از ریاست اتاق اصناف درخواست نمودند تا موضوعات مختلفی که در جلسات کارشناسی مطرح و نتیجه گیری شده را در این طرح موضوع نمایند.
در پایان ایشان از نحوه رتبه بندی شوراهای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در کشور صحبت نمودند و از ارتقاء رتبه اتاق یزد از سوم به رتبه دوم و در مرز شایستگی قرار گرفتن اتاق در 6 ماهه دوم سال 1399 نسبت به 6 ماهه اول سال 1399 خبر دادن و علت این ارتقا را نیز برگزاری جلسات مختلف کارشناسی با کمک و مشاوره جناب آقای دکتر عظیمی معاونت محترم اقتصادی استانداری عنوان کردند.

 

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.