تاریخ انتشار: ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵ کد خبر: 639

سخنان ریاست اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی یزد در کارگروه ارتقا بهره وری ستاد اقتصاد مقاومتی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد با اشاره به اجرای قوانین متعدد در اقتصاد کشور گفت: اجرای درست قانون هدفمندی یارانه ها اقتصاد استان یزد را متحول می‌کند.

محمدرضا قمی در نشست کارگروه ارتقای بهره‌وری ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: قانون هدفمندی یارانه ها یکی از قوانین مترقی در مسائل اقتصادی است.

وی با اشاره به پیشینه اجرای این قانون از سال ۸۹ ادامه داد: متاسفانه این قانون از بدو اجرا به صورت ناصحیح اجرایی شد که اگر اجرای درستی داشت وضعیت اقتصادی نیز بهتر بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد با اشاره به هشدارهای فعالان اقتصادی در مورد اجرای این قانون عنوان کرد: از همان ابتدا که اجرای این قانون در مرحله بررسی قرار داشت و هنوز اجرای آن کلید نخورده بود، اتاق بازرگانی ایران و تشکل‌های بخش خصوصی هشدارهایی در این زمینه دادند.

وی تصریح کرد: تشکل های بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با همراهی و همکاری اهل علم، نشست‌ های علمی برگزار کردند و نسبت به فواید اجرای این قانون مطالبی را ابراز داشته و اظهار نگرانی کردند که این قانون به چه شکل اجرا خواهد شد.

قمی با انتقاد از اجرای ناقص و نادرست چنین قانونی در سطح اقتصاد کشور اظهار داشت: در واقع اگر این قانون به موقع و درست اجرا شود، در رشد اقتصاد تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به نیاز کشور به رشد اقتصادی و پیش بینی این موضوع در قانون برنامه ششم بیان داشت: رشد اقتصادی به دو طریق افزایش نهاده ها و بهره وری صحیح از نهاده ها صورت می‌گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد با ابراز تاسف از اینکه در مورد افزایش نهاده‌ها، منابع محدود است، اضافه کرد: اما این محدودیت نمی ‌تواند در مجموع رفاه اجتماعی را به همراه داشته باشد لذا بهره‌ وری فقط از طریق بهره‌ وری صحیح از نهاده‌ های موجود امکان‌پذیر می شود.

وی با اشاره به وظایف تعریف شده برای این کارگروه همچنین لزوم تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: پیشنهاد می کنم در این کارگروه به شکلی روی موضوعات خاص کار کنیم و پیشنهاداتی به جامعه بدهیم و فرهنگ سازی شود تا به نحو شایسته ‌ای از بهره‌ وری به سمت رفاه جامعه استفاده کنیم.

 

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.