تاریخ انتشار: ۶ شهریور, ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۲ کد خبر: 103
اتاق بازرگانی یزد برگزار کرد:

جلسه هماهنگی تأسیس تشکل بانوان بازرگان استان یزد برگزار شد

نخستین جلسه در راستای ایجاد تشکل بانوان بازرگان استان یزد با حضور تعدادی از بانوان بازرگان در اتاق بازرگانی یزد تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یزد، محمدسپهر دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد در نخستین جلسه در راستای ایجاد تشکل بانوان بازرگان استان یزد اظهار داشت: جامعه زنان کشور بخشی مهم از ظرفیت نیروی انسانی در ابعاد اقتصادی و اجتماعی محسوب می‌شوند. آمار و اطلاعات موجود نشان می‌دهد در سال‌های اخیر آنها نقش مهمی را در شاخص‌های توسعه به عهده گرفته‌اند.

وی افزود: نسبت ٧۰ درصدی دانشجویان کشور که نیروهای بالنده مدیریت سازمان‌ها را تشکیل می‌دهند نمایانگر حضور پررنگ و معنادار بانوان در آینده مدیریت کشور است. تعداد زیادی از بانوان نیز در استان یزد کارت بازرگانی دارند و شرکت های موفقی را نیز مدیریت میکنند که این مسئله بر ضرورت راه اندازی تشکل ویژه بانوان بازرگان می افزاید.
در ابعاد اقتصادی-اجتماعی، ترکیب کارکنان، کارآفرینان و مهندسان و نخبگان به نفع بانوان در حال تغییر است و اهمیت حضور آنها بیش‌ازپیش در شرکت‌ها، مؤسسات، انجمن‌ها و تشکل‌های اقتصادی نشان داده می‌شود.
دبیرکل اتاق بازرگانی یزد افزود: با اراده جدیدی می‌توان وضعیت حضور زنان را دگرگون ساخت و از این ظرفیت بالقوه در راستای فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی به‌طور واقعی استفاده کرد.
دبیرکل اتاق بازرگانی یزد در پایان خاطرنشان کرد: اتاق یزد به‌عنوان یک سازمان تشکل گرا در بخش خصوصی وظیفه خود می‌داند پیشگام تشکیل نهادهایی مردمی نظیر کانون‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها به‌صورت هدفمند، بانوان را وارد عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم سازی نماید. به خصوص انکنه زنان فعال اقتصادی یزد از سابقه و عملکرد خوبی در این حوزه برخوردار هستند.
کامیار دهقانی، دبیراجرایی اتاق بازرگانی یزد نیز در سخنانی گفت: برای راه اندازی تشکل بانوان بازرگان استان یزد در اولین گام این تشکل اعضای هیئت موسسان خود را خواهد شناخت و پس از طی فرآیند اداری و مجوز اتاق بازرگانی ایران با برگزاری مجمع عمومی و انتخابات هیئت رئیسه و تایید ناظر اتاق ایران به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی افزود: انتظار می‌رود با استفاده از تجربه ارزشمند زنان یزدی در مدیریت این تشکل نیز در فرصت مناسب به ثبت برسانیم و ازآنجاکه هدف، حضور خود بانوان در برنامه‌ریزی – فراخوانی و ادامه فرایند تشکیلات است انتظار است با جمع نظرات و پیشنهاد‌ها و با عنایت به شیوه‌نامه‌ها و مقررات ابلاغی از اتاق بازرگانی ایران این تشکل را توسعه دهیم.
در این جلسه تعدادی از زنان فعال در حوزه های صنعت، بازرگانی و تجارت نظرات خود را در خصوص فرآیند شکل گیری این تشکل اعلام کردند.

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.