تاریخ انتشار: ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۶ کد خبر: 1130
به صورت آنلاین:

دومین وبینار آنلاین با عنوان توسعه تجارت به کشور کنیا برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی یزد دومین رویداد از سلسله ویبنارهای توسعه صادرات با هدف آشنایی و تسهیل تجارت با کشورهای مختلف توسط اتاق بازرگانی یزد برگزار شد.

در رویداد دوم از این سلسله وبینارها، نشستی به صورت آنلاین و برخط با حضورمدیران ارشد اتاق بازرگانی یزد، ده ها نفر از تجار و بازرگانان یزدی و رایزن بازرگانی ایران در کشور کنیا ب هصورت برخط برگزار شد.

رایزن بازرگانی ایران در کشور کنیا با تشریح وضعیت تجاری و بازرگانی و همچنین نیازهای کشورکنیا، بر توسعه روابط اقتصادی بین تجار یزدی و کنیا تاکید کرد.

همایون ربانی فر، رایزن بازرگانی ایران در کنیا با تشریح وضعیت کنیا در قاره آفریقا اظهار داشت: این کشور با دلیل ویژگهای خاص خود به عنوان دروازه ورود هر تاجر به قاره آفریقا یاد می شود. اقتصاد کنیا بر پایه اصول اقتصاد آزاد بنا نهاده شده است. این کشور عضو سازمان تجارت جهانی،جامعه اقتصادى شرق آفریقا و کومسا می باشد.

وی افزود: مهمترین اقلام صادراتی این کشور چای، قهوه، گل و گوشت می باشد. همچنین صنعت گرشگری و ترانزیت از منابع تامین ارز این کشور هستند. واحد پول کنیا شلینگ می باشد که داراى ثبات در برابر ارز های قوی است. درآمد سرانه در حدود ١٧٠٠دلار امریکا است.سهم بخش کشاورزی در اقتصاد کنیا در حدود ٢٩درصد، بخش خدمات در حدود ١٥ درصد و بخش صنعت در حدود ٥٣ درصد است. نرخ تورم در حدود ٥/٨ درصد است.

رایزن ایران در کنیا یادآور شد: کنیا از کشور های مهم و درحال توسعه در منطقه شرق آفریقا و در ساحل اقیانوس هند است که از موقعیت ژئو پو لیتیک و آب و هوای متبوعی بر خوردار می باشد . این کشور که در گذشته انگلیس شرق نامیده می شد هم اکنون راه عبور کالا برای چندین کشور آفریقایی محصور در خشکی از جمله اوگاندا، روندا، بوروندی، جنوب سودان و کنگو دموکراتیک محسوب می شود و از این طریق در آمد قابل ملاحظه ای کسب می کند .

ربانی فر، واردات اصلی کنیا را ردیف نخست، نفت و مشتقات آن دانست و افزود: انواع ماشین آلات، تجهیزات و قطعات حمل و نقل، وسایط نقلیه، آهن و فولاد و مواد پلاستیک و همچنین صنایع مرتبط با صنعت ساختمان است.

رایزن ایران در کنیا شرکای اصلی تجاری کینا را چین، هند، ایالات متحده، انگلیس و امارات متحده عربی برشمرد و تاکید کرد: تسهیلات مناسبی برای تجارت با این کشور از جمله ثبت شرکت آسان، دریافت حساب بانکی به روش ساده حتی با خرید یک سیمکارت حتی به نام ایرانیان و … وجود داد.

 

 

دیدگاه ها توسط مدیر سایت بسته شده اند.